Mao Ohuabunwa (Abia North) --------------------------------- PDP
Theodore Orji (Abia Central) ------------------------------ -- PDP
Enyinnaya Abaribe (Abia South) ------------------------------- PDP
Bassey Albert Akpan (A/Ibom North) ------------------------- PDP
Godswill Akpabio (A/Ibom West) ------------------------------ PDP
Nelson Effiong (A/Ibom South) -------------------------------- PDP
Uche Ekwunife (Anambra Central) ---------------------------- PDP
Andy Uba (Anambra South) ----------------------------------- PDP
Stella Oduah (Anambra North) -------------------------------- PDP
Ben Murray-Bruce (Bayelsa East) ----------------------------- PDP
Emanuel Paulker (Bayelsa Central) --------------------------- PDP
Ogola Foster (Bayelsa West) ---------------------------------- PDP
David Mark (Benue South) ------------------------------------- PDP
Rose Oko ( Cross River North) -------------------------------- PDP
Gershom Bassey(C/River South) ----------------------------- PDP
John Enoh (Cross River Central) ------------------------------- PDP
Alfred Joseph (Delta Central) ---------------------------------- PDP
Peter Nwaboshi (Delta North) --------------------------------- PDP
James Manager (Delta South) --------------------------------- PDP
Ogba Joseph (Ebonyi Central) --------------------------------- PDP
Samuel Egwu (Ebonyi North) ---------------------------------- PDP
Sunday Oji (Ebonyi South) -------------------------------------- PDP
Francis Alimikhena (Edo North) ------------------------------- APC
Clifford Ordia (Edo Central) ------------------------------------- PDP
Mathew Urhoghide (Edo South) ------------------------------- PDP
Duro Faseyi (Ekiti North) ----------------------------------------- PDP
Fatimat Raji-rasaki (Ekiti Central) ------------------------------ PDP
Biodun Olujimi (Ekiti South) ------------------------------------- PDP
Gilbert Nnaji (Enugu East) --------------------------------------- PDP
Ike Ekweremadu (Enugu West) ------------------------------- PDP
Utazi Chukwuka (Enugu North) ------------------------------- PDP
Philips Aduda (FCT) -------------------------------------------- APC
Joshua Lidani (Gombe South) --------------------------------- APC
Samuel Anyanwu (Imo East) ---------------------------------- PDP
Uzodinma Goodhope (Imo West) ------------------------------ PDP
Achonu Nneji (Imo North) ------------------------------------- PDP
Danjuma La’ah (Kaduna South) ------------------------------- APC
Philip Aruwa Gyunka (Nasarawa North) ---------------------- APC
Jeremiah Useni (Plareau South) ------------------------------ PDP
Joshua Dariye (Plateau Central) ------------------------------- PDP
Jang Jonah (Plateau North) ------------------------------------ PDP
George Sekibo (Rivers East) ----------------------------------- PDP
Olaka Nwogu (Rivers S/East) ---------------------------------- PDP
Osinakachukwu Ideozu (Rivers West) ------------------------ PDP
Mohammed Hasan (Yobe South) -------------------------------APC
Abubakar Sani Danladi (Taraba North) ----------------------- APC
Bashir Marafa (Taraba Central) ------------------------------- APC
Emmanuel Bwacha (Taraba South) --------------------------- APC
Binta Masi Garba (Adamawa North) -------------------------- APC
Ahmadu Abubakar (Adamawa South) ------------------------ APC
Abdul Aziz Murtala Nyako (Adamawa Central) --------------- APC
Isah Hamma Misau (Bauchi Central) -------------------------- APC
Ali Wakili (Bauchi South) --------------------------------------- APC
Suleiman Nazif (Bauchi North) -------------------------------- APC
Barnabas Gemade (Benue East) ------------------------------- APC
Akume George (Benue West) --------------------------------- APC
Abubakar Kyari (Borno North) --------------------------------- APC
Ahmad Zannah (Borno Central) ------------------------------- APC
Ali Ndume (Borno South) --------------------------------------- APC
Bayero Nafada (Gombe North) ------------------------------ APC
Goje Danjuma (Gombe Central) ------------------------------ APC
Abubakar Gumel (Jigawa N/West) ---------------------------- APC
Sabo Mohammed (Jigawa S/West) --------------------------- APC
Muhammad Shitu (Jigawa N/East) ---------------------------- APC
Suleiman Hunkuyi (Kaduna North) -----------------------------APC
Shehu Sani (Kaduna Central) --------------------------------- APC
Barau Jibrin (Kano North) -------------------------------------- APC
Rabiu Kwankwaso (Kano Central) ----------------------------- APC
Kabiru Gaya (Kano South) ------------------------------------- APC
Mustapha Bukar (Katsina North) ------------------------------ APC
Abu Ibrahim (Katsina South) ---------------------------------- APC
Umaru Kurfi (Katsina Central) --------------------------------- APC
Yahaya Abdullahi (Kebbi North) ------------------------------- APC
Adamu Aliero (Kebbi Central) --------------------------------- APC
Bala Ibn Na’allah (Kebbi South) ------------------------------- APC
Dino Melaye (Kogi West) --------------------------------------- APC
Abdulsalami Ohiare (Kogi Central) ---------------------------- APC
Abdulrahman Abubakar (Kogi East) --------------------------- APC
Shaába Lafiagi (Kwara North) --------------------------------- APC
Bukola Saraki (Kwara Central) ---------------------------------APC
Rafiu Ibrahim (Kwara South) -----------------------------------APC
Oluremi Tinubu (Lagos Central) --------------------------------APC
Olugbenga Ashafa (Lagos East) --------------------------------APC
Adeola Olamilekan (Lagos West) ----------------------------- APC
Abdullahi Adamu (Nasarawa West) --------------------------- APC
Salihu Hussain Egye (Nasarawa South) ----------------------- APC
Aliyu Sabi Abdullahi ( Niger North) ----------------------- ---- APC
Mustapha Sani (Niger South) ---------------------------------- APC
David Umaru (Niger East) -------------------------------------- APC
Olanrewaju Tejuoso (Ogun Central) -------------------------- APC
Gbolahan Dada (Ogun West) ---------------------------------- APC
Buruji Kashamu (Ogun East) ----------------------------------- PDP
Ajayi Boroffice (Ondo North) ----------------------------------- APC
Yele Omogunwa (Ondo South) -------------------------------- APC
Tayo Alasoadura (Ondo Central) ------------------------------ APC
Olusola Adeyeye (Osun Central) ------------------------------- APC
Babajide Omoworare (Osun East) ---------------------------- APC
Isiaka Adeleke (Osun West) ----------------------------------- APC
Monsurat Sunmonu (Oyo Central) ---------------------------- APC
Buhari Abdulfatai (Oyo North) --------------------------------- APC
Adesoji Akanbi (Oyo South) ----------------------------------- APC
Ibrahim Gobir (Sokoto East) ----------------------------------- APC
Aliyu Wamakko (Sokoto North) -------------------------------- APC
Ibrahim Abdullahi (Sokoto South) ----------------------------- APC
Bukar Baba Ibrahim (Yobe East) -------------------------------APC
Ahmad Lawan (Yobe North) ----------------------------------- APC
Kabir Garba Marafa (Zamfara Central) ----------------------- APC
Tijjani Yahaya Kaura (Zamfara North) ------------------------ APC
Ahmed Rufai Sani (Zamfar West) ------------------------------APC